Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 94

Thread: photographer perkahwinan

subang jaya| sunway | shahalam | sungkai perak

Re: photographer perkahwinan

pakai apa pun ok..
    selagi gamba yang dihasilkan cukup power+ memuaskan hati sendiri, pegantin.

daya ke kreative pan kamu menghasilkan gambar yg penting. kemera yg canggih beso mahal2 hanyalah bonus.
    skill daya kreativiti akan seiring dengan hasilnya nti....

kalau masih baru ?? ikutlah abam2 yg lebih lama dlm weding photog nie, menuntutlah kamu
    pasti tidak rugi.....ilmu dpt, kadang2 tu jodoh pun dpt..kuikuikui...

mcm2 komen dh sahabat2 yg bg...jd aku xde pe2 nk tmbh komen sb semuanya betol...
    rumusannya yg pling penting adalah teknik+kreatif+always explore+always keep learning

3. The Following User Like This Post:

Quote Originally Posted by yuen_ix View Post
    mmang kels rr..wedding x pakai flash. aku penah wat tp tg orang lah, kalu indoor mmg hancus. kalau pakai fastlens boleh lah sikit2 tp masih bnyak yg x jadi daripada jadi.
    aku xleh bro.. peralatan mesti cukup..kalau tak... takde kepuasan.. :P

Quote Originally Posted by zammie View Post
    hmmm... mesti tinggi ilmu didada nye.....
    hehe..actually dia pukul abis kat editing..

Quote Originally Posted by SunnySakura View Post
    mcm2 komen dh sahabat2 yg bg...jd aku xde pe2 nk tmbh komen sb semuanya betol...
    rumusannya yg pling penting adalah teknik+kreatif+always explore+always keep learning
    gedjet hanyalah memudahkan kerja kita. kamera hanya merakam gambar, kita yg membuat gambar (betul ker aku ni)

Quote Originally Posted by mozakim View Post
    shifoo teman start guna DSLR untuk wedding dengan D70 pada tahun 2001/02 (5 tahun sebelum tu dia guna SLR Canon EOS888 & Nikon F65 kalau tak silap), sampailah skang ni masih dengan D70 & ujung tahun lepas dia tambah sebiji D3000 sebagai 2nd body, job dia masih banyak sama jek cam dulu2, client/bridal sentiasa contact dia bukan sebab gear apa dia guna, tapi sebab hasil keja dia
    Aku kenai orang tu... (",)

p/s: Rasa segan pulak kita yang dok guna FX nie. hehe...

tima kaseh pada suma otai2 yg bg pendapat..
    sya tny soaln ni pun sebab sya adalah pengguna d3k....
    cuma ape yg sya dapat kat sini,teknik dan kreativiti tu yg penting tuk keluarkan gambar yg cantek..
    br smangat nak belajar...huahuahua

Wedding fotografer bukan setakat mahir kamera dan kreatip sahaja. Ianya lebih dari itu. Perkara lain seperti adap, pembawakan diri, disiplin, teratur, pandai bawa diri dalam majlis, mulut, mata, penampilan, sehingga lah kepada kawalan panik dan pantas berfikir persis pilot jet-fighter yg boleh buat keputusan dalam split second.
    Photography is a VISUAL COMMUNICATIVE LANGUAGE. To master, use it always.

9. The Following 4 Users Like This Post:

haaa... faham betui2 maksud dari orang lama nihh...

Quote Originally Posted by PengukirCahaya View Post
    Wedding fotografer bukan setakat mahir kamera dan kreatip sahaja. Ianya lebih dari itu. Perkara lain seperti adap, pembawakan diri, disiplin, teratur, pandai bawa diri dalam majlis, mulut, mata, penampilan, sehingga lah kepada kawalan panik dan pantas berfikir persis pilot jet-fighter yg boleh buat keputusan dalam split second.
    perkara ini lah antara yang menjadi perbincangan keluarga pengantin slalunya.. ada je bunyi "kurang sopan punya photographer.." "photographer tak professional.." "photographer sombong, tak mesra langsung.." "photographer ko ni tak tau adab ke..?".. so selain dari teknik dan kreativiti, seorang photographer perkahwinan perlu menitikberatkan perkara2 berkaitan adab, tatasusila, disiplin, pemakaian, pertuturan, kesopanan, kesusilaan dan sebagainya.. mana saya tahu? kerana saya juga mengupah photographer seperti anda.. ekekek.. (pinjam ayat Caltex..)

ada tiga stage dalam wedding fotografi; pre wed, wedding day dan post wed..takdak masa nak fikir pasai kamera..hehe

kekurangan keyakinan diri lagi? jgn macam tuh..buktikan skill anda melebihi gear orang lain(ayat mendalam nih) ..tu paling penting.." orang lagi respek motor honda cub tapi leh potong Rx-z betul tak"

14. The Following User Like This Post:

Quote Originally Posted by zahidzidane View Post
    perkara ini lah antara yang menjadi perbincangan keluarga pengantin slalunya.. ada je bunyi "kurang sopan punya photographer.." "photographer tak professional.." "photographer sombong, tak mesra langsung.." "photographer ko ni tak tau adab ke..?".. so selain dari teknik dan kreativiti, seorang photographer perkahwinan perlu menitikberatkan perkara2 berkaitan adab, tatasusila, disiplin, pemakaian, pertuturan, kesopanan, kesusilaan dan sebagainya.. mana saya tahu? kerana saya juga mengupah photographer seperti anda.. ekekek.. (pinjam ayat Caltex..)
    Rasanya ayat esso dan mobil la encik zahid... eehehee...

tambah sket selain semua2 kat atas tu... solat zuhur jangan lupa... hehe... penting ni...

yang penting lens

untuk buat job,sebaik nye gune la camera yg ada WB kelvin bro.sng control WB n nk kawal skintone.
    berdasarkn pengalaman sy la

betul tu..setuju dgn semua pernyataan...

nak jadi fotografer perkahwinan kena ada modal... :

1) wang tunai dan peralatan (tak kira la kecil atau besar)
    2) ilmu fotografi (kena dalami betul2..tiga serangkai pun x paham nak buat job?)
    3) kreativiti dan kemahiran edit/pp (penting untuk output..kalau takde alamat takde la orang nak panggil lagi)
    4) diri..adab/etika dll. (pun kalau takde orang tak nak panggil lagi..no free marketing for you)

err..lepas modal+keuntungan.... jangan lupa la bayar zakat.... baru berkat

p/s: peringatan utk diri sendiri dan dll-segala apa yg dilakukan mestilah mengharapkan keberkatan dan keredhaan dariNYa