Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 102 of 102

Thread: Arak dibawa ke masjid

Re: Arak dibawa ke masjid

Sekejap-sekejap jer masuk forum ni tak perasan dah panjang thread ini. Terima kasih semua, dapat gak ilmu pengetahuan baru.

Quote Originally Posted by ustaz jaafar View Post
    tentg EOS saya ana memang dah rujuk tuan..ustaz azhar sendiri pun pakai dua gear..nikon ada..canon ada..canon canggih jgk rasanya..bkn yg koman2 punya gear..nnti ana rujuk pd ustaz azhar..tapi kalau menurut pendapat ana la..tgk jgk pd keadaan..kita bermula dgn bnda yg kita tak tau..bnda ni kalau diceritakan secara terbuka pd ahli forum, terutamanya pengguna canon..,mau ada yg ternganga..bkn semua ada duit nak tukar gajet serentak..ada yg mengumpul bertaun2 tp akhirnya bila tau canon tu asalnya dari nama dewa budha..tentu agak kecewa kerana kesalahan itu bukanlah kesalahan yg disengajakan..

bagi saya,tak salah gunakan jenama canon..saya berpendapat, asal nama dewa itu adalah kwanon..walaupun ditukar pd asalnya menjadi canon, sy yakin, mereka yg membeli, bknlah dgn sengaja atau tau yg nama itu berasal dr nama dewa budha.dan seperkara lagi, nama itu sudahpun ditukar oleh pihak syarikat jenama tersebut..namun, seandainya ada pendapat yg akan dtg mengatakan haram memakainya, sy sebagai org yg diajar utk bertoleransi, saya tiada masalah..namun bagi sisi saya, saya yakin, tdk ada salahnya..kalau ianya haram, masakan ada ulama yg mggunakan camera canon..dan bknnya sedikit pelaburan yg dibuat..ustaz azhar contohnya..,berpuluh ribu..silap2 beratus ribu harga nikon D3 dan canon apa model ntah..saya lupa dah..tu tak msk lens lagi tu..dn ustaz azhar kategori pro dlm bidg photog..

sekadar itu yg mampu saya smpaikan tuan..wassalam.
    Setuju gak ngan pendapat ustaz tu. Kebanyakan memang tak tau asal usul jenama tu. Mereka hanya membeli kerana suka kepada qualiti gambar yang di hasilkan. Bukan sebab nama dewa tu. Bekas Mufti Johor(Allahyarham) dulu pun pakai kamera Canon. Saya pernah pinjam kamera kesayangan Allayarham dulu sebelum saya memiliki kamera sendiri. Hanya kebetulan sesudah mereka memilikinya barulah terperasan asal usul jenama kamera. Rasanya ada lagi banyak benda lain yang menggunakan jenama nama dewa-dewa mereka yang kita tidak mengetahuinya. Nama Canon kalau tak silap saya ada satu lagi makna lain. Dalam bahasa Greek ia bermaksud undang-undang atau peraturan. Rasanya mereka yang menukar jenama Kwanon kepada jenama Canon menyadari akan maksud tersebut dalam bahasa Greek.

Quote Originally Posted by CgSir View Post
    Sekejap-sekejap jer masuk forum ni tak perasan dah panjang thread ini. Terima kasih semua, dapat gak ilmu pengetahuan baru.

Setuju gak ngan pendapat ustaz tu. Kebanyakan memang tak tau asal usul jenama tu. Mereka hanya membeli kerana suka kepada qualiti gambar yang di hasilkan. Bukan sebab nama dewa tu. Bekas Mufti Johor(Allahyarham) dulu pun pakai kamera Canon. Saya pernah pinjam kamera kesayangan Allayarham dulu sebelum saya memiliki kamera sendiri. Hanya kebetulan sesudah mereka memilikinya barulah terperasan asal usul jenama kamera. Rasanya ada lagi banyak benda lain yang menggunakan jenama nama dewa-dewa mereka yang kita tidak mengetahuinya. Nama Canon kalau tak silap saya ada satu lagi makna lain. Dalam bahasa Greek ia bermaksud undang-undang atau peraturan. Rasanya mereka yang menukar jenama Kwanon kepada jenama Canon menyadari akan maksud tersebut dalam bahasa Greek.
    sy ade google bagaimana kwanon diubah kpada nama canon..tp sy xfaham ayat dalam artikel tsebut.mgkin rakan2 dlm fotomedia faham dan boleh dikongsi b'sama..ni kenyataan tsebut..."Nama Kwanon kemudian diganti dengan Canon, yang diambil dari kata Canon yang berarti standar untuk judgement skrip Alkitab."....
    mgkin maksudnya seperti yg CgSir bgtau..

Quote Originally Posted by rhu dua View Post
    sy ade google bagaimana kwanon diubah kpada nama canon..tp sy xfaham ayat dalam artikel tsebut.mgkin rakan2 dlm fotomedia faham dan boleh dikongsi b'sama..ni kenyataan tsebut..."Nama Kwanon kemudian diganti dengan Canon, yang diambil dari kata Canon yang berarti standar untuk judgement skrip Alkitab."....
    mgkin maksudnya seperti yg CgSir bgtau..
    Al Kitab di situ bermaksud Injil Perjanjian Baru yang kita kenal sebagai Bible kitab suci Kristian. Kitab Injil suci kristian yang asli atau biasa mereka panggil Al Kitab ditulis dalam bahasa Yunani Greek. Ini di kira berunsur agama kristian ler.

aku rasala kan. takde salahnye pakai canon. as canon pon bnyk maksud. Canon kalau standard english akan jadi meriam. tp kalau ejanya cannon la. kalau conan akan jadi kartun......

even kalau memang nama dewa buddha pon, bukannye kite sembahkan?? kalau kita diehardfan canon, kite sokong sebab kualitinya, bukan namanya sama ngan dewa budha,,,.....

satu masalah orang kita ialah terlalu paranoid. contoh paling senang, logo kasut croc. Pada aku, kita sendiri yg menampakkan kalimah allah pada logo tersebut. padahal kalau tgk bebetol takde pulak. Lainlah nike air, itu memang jelas... lagi contoh tentang email layang, kata ini haram itu haram tak bleh makan. takde bnyk fikir trus sebarkan, tanpa seledik sumbernya betul atau tak. main share je. contohnya issue kfc haram. kononya pengarah jawi kl cakap. padahal ustat tu tak pernah ckp mcm tu lagi. Siap claim ayam KFC haram sebab penyembelihnya wanita. Haram ke wanita sembelih??

Lagi, bergantung juga pada situasi... contohnya pakai kereta proton. kalau guna tuk mencuri maka buruklah jadinya, kalau guna utk pergi kerja kan ke itu mencari satu rezeki yang halal?? tapi yang haram tetap haram... misalnya melacurkan diri....

maaf kalau ada yang tersilap...
    Mengkomen lebih senang daripada membuat apa yang dikomen sendiri.....

5. The Following User Like This Post:

agak setuju dgn pendapat akuss15..

jauh btul OT topik ni hehehehe

8. The Following User Like This Post:

Dslr saya Nikon... Printer saya Canon
    Jangan nak kena suap je... Rajin-rajin lah Google :D Hehe

thread ni byk perkongsian ilmu, bukan mudah utk kita dapat jawapan2 terus dari seorang ustaz..alhamdulillah.

..maaf ya celah skit tang jenama..ramai yg khuatir "asal usul tool" dari "tool" tersebut digunakan utk apa.....jika tool itu "asal usul"nya baik..tapi guna utk shoot model terlondeh...fikir2lah sendiri ya...begitulah sebaliknya.. Ustaz Azhar ada datang umah hanty dgn mrsnya, siap tunjuk cara guna 70-200 dgn betul....bertuah kan hanty?..tapi msa tu taktimbul lak persoalan2 asal usul ni...
    Tak tahu cara upload foto di Fotomedia Malaysia??http://www.fotomedia.com.my/forum/showthread.php?t=8574

11. The Following User Like This Post:

Di depannya masjid, di belakangnya mini market..

Quote Originally Posted by zainzubir View Post
    thread ni byk perkongsian ilmu, bukan mudah utk kita dapat jawapan2 terus dari seorang ustaz..alhamdulillah.

..maaf ya celah skit tang jenama..ramai yg khuatir "asal usul tool" dari "tool" tersebut digunakan utk apa.....jika tool itu "asal usul"nya baik..tapi guna utk shoot model terlondeh...fikir2lah sendiri ya...begitulah sebaliknya.. Ustaz Azhar ada datang umah hanty dgn mrsnya, siap tunjuk cara guna 70-200 dgn betul....bertuah kan hanty?..tapi msa tu taktimbul lak persoalan2 asal usul ni...
    Shoot model terlondeh ?? Yg tu kalau pakai kamera cap serban pon tak boleh kan hanty...hehehehee
    “the only time politicians tell the truth is when they call each other liars” http://abahwafi.fotopages.com

Quote Originally Posted by abahwafi View Post
    Shoot model terlondeh ?? Yg tu kalau pakai kamera cap serban pon tak boleh kan hanty...hehehehee
    terkena batang hidung sapelah ni..wakaka

... mulanya dengan tajuk yang simple, namun membawa kepada penerangan penerangan berkaitan Agama Islam yang patut kita amalkan.

Terima kasih.

I like!
    Last edited by harummanis; 13th July 2011 at 12:45 PM.

fuh..baru habis baca..satu perbicangan yg cukup baik..teruskan..terima kasih semua..terutama Uztaz kita..